Bölümden Öğrencilere Mesaj


 

Sevgili Öğrenciler,
 
Zorlu bir maratonu başarıyla tamamlayıp kendinize iyi bir gelecek hazırlamak için seçtiğiniz Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği Bölümüne hoş geldiniz.
 
Küresel rekabetin en üst seviyede yaşandığı günümüzde başarılı olabilmek yeni kaynaklar ve teknolojilerin geliştirilmesini ve bunların en verimli bir şekilde kullanımını zorunlu kılmaktadır. Biz endüstri mühendisliği programımızla alanında öncü, özgüveni yüksek, analitik düşünen, girişimci, çevresi ile çok iyi iletişim kurabilen, değişimlere açık ve karşılaştıkları problemleri çağdaş bilimsel yöntemler ve teknolojileri en etkin kullanarak çözen genç ve dinamik endüstri mühendisleri yetiştirmek istiyoruz.
 
Bölümümüz 22 öğretim üyesi, 70 asistanı ve 750 öğrencisiyle Türkiye'nin en büyük bölümlerinden biridir. Bölümümüz aynı zamanda dünyanın en güçlü lisans programlarından birine sahiptir. Bölümümüz, Amerikan üniversitelerindeki mühendislik bölümlerinin eğitim kalitesini değerlendiren Accreditation Board of Engineering and Technology (ABET) adlı kuruluşun verdiği Akreditasyonu Amerika dışında dünyada alan ilk 6 bölümden biridir. Bu alanda ülkemizde tam akreditasyona sahip ilk mühendislik bölümüdür. Türkıye'de dünyanın en iyi üniversitelerinden eğitimini almış ve yurt dışı deneyimli öğretim üyelerimiz bilimdeki son gelişmeler ışığında ve en ileri teknolojileri kullanarak ve kaliteli bir eğitimi öğrencilerimize sunmaktadır. Bunun doğal sonucu olarak mezunlarımızın önemli bir bölümü dünyanın en iyi üniversitelerinde akademik kariyerlerine devam etmektedirler. Benzer şekilde, iş hayatını tercih eden mezunlarımızın büyük bir bölümü yine çok uluslu dünya şirketlerinde çalışmaktadırlar.
 
Bu başarılı tablonun arkasında sunulan kaliteli eğitim kadar Bilkent Üniversitesi'nin sağlamış olduğu sosyal ve kültürel ortamında önemli rol oynadığını söylemeliyim. Biz Endüstri Mühendisliği Bölümü olarak inanıyoruz ki, üniversite hayatı kişinin kendisini yanlızca akademik olarak değil aynı zamanda sosyal ve kültürel açılardan geliştirebileceği en iyi ortamdır. Bu kapsamda, bölümümüzün öğrencilerinin oluşturduğu OR kulübünün Avrupanın en aktif öğrenci kulübü olarak öğrencilerimize büyük katkılar sağladığını ifade etmek isterim. Unutmayınız ki üniversite bir amaç değil sizleri geleceğe hazırlayan önemli bir araçtır. İleride kariyerinize iyi bir yerden başlayabilmek için Bilkent gibi dünya çapında bir üniversitenin size sunacağı olanaklardan yararlanmanızı tavsiye ederim.
 
Hepinize ideallerinize kavuşmak dileğiyle başarılar dilerim.
 
Prof. Dr. Selim Aktürk
 
Endüstri Mühendisliği Bölüm Başkanı
 

Telefon:    + 90 (312) 290 12 10

e-posta akturk@bilkent.edu.tr

 
Mezunlarımıza SorunMerak Ettiklerinizi
Öğrencilerimize SorunEndüstri Mühendisliğini
Keşfedin!Analitik ve Yöneylem
Araştırmasına
Yeni Bir BakışGeleceğin Gözde
Meslekleri


Bölüm Baskanimiz TRT Okul 'a Konuk Oldu

 


Ögrencilerimiz CNN Türk'e Konuk Oldular

 


Sabah Egitim - Üniversite Kenti Ankara